SON TREN-MAHMET ESAT KARAKURT 1982 BASKISI 15tl +1hdiye
SON TREN-MAHMET ESAT KARAKURT 1982 BASKISI 15tl +1hdiye
15,00 TL
adet
Alıcı Öder
3 İş Gününde Kargoya Teslim
GARANTİ
Belirtilmedi
CEPBEKÇİSİ
Paranız %100 SanalPazar Güvencesi Altındadır.
GARANTİ
Belirtilmedi
Ürünün Durumu :
İkinci El Ürün
Satıcı
kitabi
%99
Bu üründen 1 adet kaldı.
SON TREN-MAHMET ESAT KARAKURT 1982 BASKISI(2)

KİTABIN KONUSU

Genç ve yakışıklı bir delikanlının, arzularına yenik düşen bir kadının nasıl tuzağına düştüğünü ve aşkı için yaptığı fedakarlıkları anlatan bir roman.

KİTABIN ÖZETİ

Rıdvan genç, yakışıklı bir üniversite talebesidir. Genç bir kadına delicesine aşık olmuştur fakat bu kadın evlidir. Bu aşktan kurtulmak için tek yolun bir hapishaneye girmek olduğunu düşünür. Bunun için bir avukat yazıhanesine gider ve orada avukat İzzet Bey ile tanışır. Rıdvan, avukat yazıhanesindeki avukatın karısı olan Nevzat Hanım’ın ilgisini çeker. Nevzat Hanım Rıdvan’ı bu konuda konuşmak için akşam yemeğine davet eder. Nevzat Hanım yaklaşık kırk yaşlarındadır fakat genç bir kızın sahip olabileceği kadar alımlı ve güzeldir. Avukat işleri nedeniyle yemeğe katılamayacağını söyler. Rıdvan Nevza hanım ve İzzet Bey’in mal varlığının bir hayli fazla olduğunu öğrenir fakat bu servetin avukatlıktan kazanılan paralarla olamayacağını anlar. Bu servet Nevzat Hanım’ın kendi paralarıyla oluşturulmuş bir servettir. Nevzat Hanım’ın evi bir hayli ürkütücü bir yerdir. Evin hizmetkarlarının hepsi iri yarı, çirkin erkeklerdir.
Nevzat Hanım aslında Rıdvan’dan çok etkilenmiştir. Rıdvan ise yakalandığı bu aşk belasından biran evvel kurtulmak için Nevzat Hanım’ın peşinden gelmiştir ve kendisine yardım edeceğini düşünmektedir. Evde Nevzat Hanım’a delicesine aşık bir uşak vardır. Nevzat Hanım’ı Rıdvan’dan çok kıskanmaktadır. Rıdvan bu evde gizemli bir şeyler olduğunu evde olan bazı garip olaylardan dolayı sezmeye başlamıştır. Rıdvan evden gitmek ister fakat dışarıda yağmur yağmaktadır ve vapur seferleri de durmuştur. Nevzat Hanım gece ilerledikçe bütün cazibesini kullanarak Rıdvan’ı etkilemeye çalışmaktadır. Gece Nevzat Hanım Rıdvan’ı baştan çıkarmak için odasına gelir. Rıdvan ise böyle bir ilişkiyi reddetmektedir. Evin uşağı bütün hiddeti ve kıskançlığı ile Rıdvan’ın odasına girer ve Rıdvan’ın üzerine saldırır. Nevzat’ın kışkırtmasıyla Rıdvan çekmecedeki tabancayı alır ve uşağa ateş eder. Rıdvan uşağın öldüğünü zanneder fakat uşak sadece yaralanmıştır. Nevzat’ın eline büyük bir fırsat geçmiştir. Rıdvan’ı artık kolaylıkla kendine kul köle yapabilecektir. Uşağın öldüğünü, idam ya da kendisinin kölesi olması arasında bir seçim yapması gerektiğini söyler. Rıdvan ise çok çaresiz kalmıştır. Nevzat Hanımla yaşamaya ve onun her dediğini yapmaya razı olur. Nevzat Hanım parasıyla her şeyi elde edebileceğini düşünmektedir. Nevzat Hanım aslında bu serveti yasa dışı işler yaparak kazanmaktadır ve adeta bir mafya lideridir. Rıdvan’ı da kendisine bağlayarak tüm arzularını tatmin etmeyi planlamaktadır. Rıdvan’dan sıkılınca onu da harcayarak başka birisini tuzağa düşürecektir.
Nevzat servetine servet katma hayalindedir. Rıdvan’ı Adanalı bir milyonerin kızıyla evlendirecek ve her ikisini de ortadan kaldırarak servetlerini ele geçirecektir. Rıdvan’ı bu kızla evlendirecektir fakat asla Rıdvan’ı bırakmayacaktır. Rıdvan İzzet Bey’in bir avukat olmadığını öğrenir. Sadece çetenin faaliyetlerini gizlemek, polisi şüphelerden uzak tutmak gayesiyle, tedarik edilen bir takım sahte evraklarla İzzet avukat olarak gösterilmiştir. 
Rıdvan bir tesadüf sonucu müthiş bir felakete sürüklenmiştir. Nevzat hanım onu tamamiyle avuçları arasına almıştır. Onu bir katil olduğuna inandırmak suretiyle her türlü özgürlüğünü elinden almıştır. Rıdvan’ı arzularının ve ihtıraslarının adi bir aleti haline getirmiştir. Nevzat Hanım Rıdvan’ı Adanalı milyonerin kızı ile tanıştırır ve onunla evlenmesi için Rıdvan’I zorlar. Rıdvan ise bu kızı mahvetmek istememektedir. Bu yüzden Nevzat’a karşı çıkar fakat Nevzat tehditlerine devam eder. Nevzat Adanalı milyonere Rıdvan’ı övmektedir. Adanalı milyoner ise Rıdvan’ı damadı olarak görmek ister. 
Gün geçtikçe Rıdvan Pelinle daha çok ilgilenmeye başlamıştır. Rıdvan artık Nevzat’ın yanına gitmemektedir. Bu durum Nevzat’ın hiç hoşuna gitmemektedir. Pelin gayet mutludur ve her şeyden habersizdir. Rıdvan’a aşık olmaya başlamıştır. Rıdvan da bu kıza karşı bir şeyler hissetmektedir. Fakat onu mahvetmek, sahtekarlık, hainlik yapmamak için onunla evlenmek istememektedir fakat eli kolu bağlıdır. En sonunda Rıdvan Pelinle çaresizce evlenmek zorunda kalır. Rıdvan artık Peline aşıktır ve onun kılına bile zarar gelmesini istemez. Henüz balayılarını yaparken Rıdvan Pelin’in babasını ölüm haberini alır ve çılgına döner. Onu kimin öldürttüğü günü çok iyi bilmektedir. Sıranın Peline de geleceğini bilmektedir. Bu yüzden bir an önce Nevzat’dan uzaklara gitme kararı alır. Bunun için İsviçre’ye bir tren bileti alır.
Nevzat onların İsviçre’ye kaçacağını öğrenir ve çılgına döner. Yanına yaralanan uşağını da alır ve Pelin’i öldürmek için Rıdvanların evine baskına giderler. Kıskançlığı ve kini hat safhaya ulaşmış olan Nevzat Rıdvan’ı elinden aldığı için Pelin’i öldürmek ister fakat Rıdvan karısına sarılarak buna izin vermez. Tam bu sırada polisler eve baskın yaparlar ve Nevzat’ a ve uşağına teslim olmalarını söylerler. Nevzat Hanım’ın gözü dönmüştür fakat bu fedakarlık ve aşk karşısında daha fazla dayanamaz ve ağlamaya başlar. Pelin’i vurmaktan vazgeçer. Artık hapishanede yaşamaktansa ölmeyi tercih eder ve uşağına kendisini vurmasını emreder. Uşak ise bir an için kararsız kalır fakat önce Nevzat’ı vurur daha sonra kendisi de intihar ederek ölür. Bu olaydan sonra Rıdvan artık özgürdür ve Pelinle mutlu bir yaşam sürerler.

KİTABIN ANA FİKRİ
İnsanlar arzularına yenik düştükleri zaman her türlü kötülüğü yapabilirler. Para hırsı ve arzuları tatmin etme isteği olan insanlar her zaman topluma zarar verirler. Bu gibi kişilerin hiç bir zaman peşinden gitmemeliyiz. Aynı zamanda çaresizce çözüm aradığımız zaman tanımadığımız, yabancı insanlara güvenip bir çıkış yolu aramamamız gerekir. Her zaman bir sorunumuz olduğunda anne ve babamıza o da olmazsa en güvendiğimiz, en çok tanıdığımız insanla muhatap olmalıyız. Aksi takdirde bu gibi kişilerin tuzağına düşebiliriz.

 KİTAPTAKİ OLAYLARIN VE KİŞİLERİN DEĞERLENDİRİLMESİ

Rıdvan, genç, yakışıklı, her türlü kadını etkileyebilecek niteliğe sahip bir delikanlıdır. Rıdvan saflığı, aklını kullanamaması ve delice bir aşkın neticesi olarak tuzağa düşmüştür. Aşkı için her şeyi yapabilecek birisidir. Doğruluğu ve dürüstlüğü sayesinde bu tuzaktan kurtulmuştur.
Nevzat Hanım, kırk yaşlarında ancak bir genç kız kadar güzeldir ve her türlü erkeği etkileyebilecek birisidir. Ancak arzularına ve ihtiraslarına yenik düşmüştür ve her şeyi parasıyla ve aklıyla elde edebileceğini düşünmektedir.
Pelin, genç ve güzel bir kızdır. Rıdvan’a delice aşıktır ve nasıl bir oyunun içine girdiğinden haberi bile yoktur. Fakat aşkı için yapamayacağı fedakarlık yoktur.
ÖNEMLİ NOT HEDİYE (DERGİ,CD,DVD,VSKİTAP) TARAFIMDAN SEÇİLECEKTİR 70 TL Yİ AŞAN ALIMLARDA KARGO BEDAVAYayın DiliTürkçe
Ürün Özellikleri
Yayın DiliTürkçe
Taksit Seçenekleri
Taksit Tutarı
Toplam Tutar
1
15,00 TL
15,00 TL
2
7,50 TL
15,00 TL
3
5,00 TL
15,00 TL
4
-
-
5
-
-
6
-
-
7
-
-
8
-
-
9
-
-
10
-
-
11
-
-
12
-
-
Taksit Tutarı
Toplam Tutar
1
15,00 TL
15,00 TL
2
-
-
3
-
-
4
-
-
5
-
-
6
-
-
7
-
-
8
-
-
9
-
-
10
-
-
11
-
-
12
-
-
Taksit Tutarı
Toplam Tutar
1
15,00 TL
15,00 TL
2
7,50 TL
15,00 TL
3
5,29 TL
15,88 TL
4
4,02 TL
16,09 TL
5
3,26 TL
16,30 TL
6
2,76 TL
16,54 TL
7
2,39 TL
16,76 TL
8
2,12 TL
16,99 TL
9
1,91 TL
17,18 TL
10
1,75 TL
17,49 TL
11
1,61 TL
17,73 TL
12
1,50 TL
17,96 TL
Kargo Bilgileri
Satıldığı Şehir :
İstanbul
Gönderi Bölgesi :
Tüm Türkiye
Kargo Şirketi :
MNG Kargo   |   Yurtiçi Kargo
Kargo Süresi :
3 iş gününde kargoya teslim
Kargo Ücreti :
Alıcı öder


Mağaza Yorumları
hızlı kargo için teşekürler
piratelxxx
(16/01/2016 01:15:50)
Teşekkürler...
8melissa
(05/01/2016 15:51:38)
Teşekkürler...
8melissa
(05/01/2016 15:43:49)
HERŞEY SÜPER DİYECEK BİRŞEY YOK herkes böyle olsa tek
ilksahaf
(10/12/2015 10:33:32)
Piyasada bulamadığım bir kitabı ekonomik fiyata temin edebildim hızlı ve sorunsuz bir şekilde gönderdiği için kendisine teşekkür ederim. Gözü kapalı güvenerek alışveriş yapabilirsiniz.
alibatgi
(08/12/2015 13:39:19)
175