CepBekçisi, sanalpazar.com'un güvenli alışveriş sistemidir. Ürününüzü görüp, inceleyerek alma hakkınızı kullanırken, paranızın güvende olmasıdır.

  • Ürününüzü seçip ödemesini yaparsınız.
  • Ödemeniz Sanalpazar.com 'Havuz Hesabı'na yatar.
  • Kargolanan ürün size ulaştığında, test edip sorunsuz olduğundan emin olursunuz.
  • Paranın satıcıya geçmesi için işleme onay verirsiniz.
  • Onayınızı takiben paranız satıcıya aktarılır. (Bazı durumlarda, ürün bedeli satıcı hesabına aktarılmadan önce sanalpazar.com olarak, ödemeyi yapan kart sahiplerine ulaşabilir ve ürün teslimatıyla ilgili bilgi talep ederek işleme yön verebiliriz.)
  • Eğer üründe problem varsa ürünü iade edebilirsiniz. Satıcı iade edilen ürünü onayladığında paranız tarafınıza aktarılır.

CepBekçisi sayfamızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.
Sanalpazar.com’da satın almak istediğiniz ürünlerin ödemesini Kredi Kartı, Banka Kartı, Sanal kart veya Havale/EFT/Posta çeki ile yapabilirsiniz.

Sanalpazar.com ayrıcalıklı taksit fırsatları hakkında kredi kartı kampanya sayfamızdan bilgi alabilirsiniz.

Sanalpazar.com’da Açık Artırma ve Sabit Fiyat (Hemen Al) olarak iki tip satış şekli vardır.

Açık artırma ile satılan bir ürüne teklif vererek kazandığınız takdirde ürün, Bana Özel > Aldıklarım sayfanızda ‘Ödeme Yapın’ olarak yerini alır. Bu butona basarak ‘Havale/EFT veya Posta Çeki’ ile ödeme yapacağınızı belirttiğinizde sanalpazar.com’un hesap bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Sabit Fiyatla (Hemen Al) satılan ürünlerde ise 'Havale/EFT veya Posta Çeki' ile ödemeyi kabul etmek, o ürünü satan satıcı üyenin inisiyatifindedir. Bu şekilde ödemeyi kabul eden satıcıların Sabit Fiyatlı (Hemen Al) ürünlerinde ‘Havale/EFT ile Ödeme Yap’ veya ‘Posta Çeki ile Ödeme Yap’ olarak iki buton yer almaktadır. Hangi ödeme şekli ile ödeme yapacaksanız, bu butonlardan size uygun olanını seçerek, karşınıza gelecek olan sayfada sanalpazar.com hesap bilgilerine de ulaşabilirsiniz.

Önemli: Sabit Fiyatlı (Hemen Al) satışlarda ‘Havale/EFT veya Posta Çeki’ ile ödemeyi kabul eden bir satıcının ürün sayfasında aşağıdaki ekran görüntüsündeki butonlar yer almaktadır.Bu butonları kullanarak sabit fiyatla satılan bir ürüne, ‘Havale/EFT veya Posta Çeki’ ile ödeme yapmak istiyorsanız aşağıdaki koşulların gerçekleşmiş olması gerekmektedir:

  • Üyelik Doğrulama işlemini tamamlamış olmak.
  • ‘Havale/EFT veya Posta Çeki’ ile ödeme seçeneğini kullandığınız ancak henüz ödeme yapmadığınız herhangi bir işleminizin bulunmaması.
Sanalpazar.com'da ödeme seçeneği olarak Kredi Kartı, Sanal Kart, Banka Kartı (Debit), Havale/EFT ve Posta Çeki kullanılmaktadır.

Kapıda ödeme ile yapılan bir alışverişte ürün bedeli, sanalpazar.com hesabına geçmeden ve dolayısıyla ürünü inceleyip onay vermenizi beklemeden direkt olarak satıcıya ulaşacağı için CepBekçisi güvencesini taşımayacaktır.

CepBekçisi sistemi dışında gerçekleşen alışverişlerde sanalpazar.com sorumluluk kabul etmemektedir.
Kazandığınız Para puan, Chip para, World puan veya Bonus'larla sanalpazar.com’da ödeme yapılamamaktadır.

Banka kartlarınız ile güvenli bir şekilde ödeme gerçekleştirebilirsiniz. Ancak yaptığınız ödemelerde Sanalpazar.com'un sunmuş olduğu taksit imkanlarından yararlanamazsınız. 
‘Kendi kendine dolan Cüzdan’ olarak adlandırdığımız bu bölüm, sanalpazar.com’un düzenlediği kampanyalardan kazandığınız sanalpara’ların yüklendiği, harcandığı bölümdür. Bu bölüme, alıcının/satıcının, Havale/EFT veya kredi kartı ile ödeme yaparak SanalPara yüklemesi, muhasebesel nedenlerden dolayı şu an için mümkün değildir.

Cüzdan'ınıza yüklenen SanalPara ile ürün alımı gerçekleştirebilirsiniz. 

Sanalpazar.com'da ödeme işlemlerinizi gerçekleştirirken, kredi kartı bilgileriniz dünya çapında kullanılan Global Sign gelişmiş şifreleme sistemi (SSL) ile bankaya gönderilir ve bankadan geri dönen ödeme onayı sonrasında işleminize, kartınızın kullanılabilirlik durumuna göre onay verilir/verilmez.

Güvenliğiniz için kredi kartı numaralarınız kesinlikle saklanmamaktadır. Dolayısıyla, sizin bilginiz ve isteğiniz dışında kredi kartınız kullanılmaz.

Kredi kartı güvenliği sayfamızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.
Sanal kart, banka tarafından verilen bir karta bağlı olarak çalışan, kişiye özel olarak belirlenen ve değişebilen limite sahip, internet ortamında alışveriş yapmayı sağlayan şifreli karttır.

Sanal kartınız ile sitemiz üzerinden alışveriş gerçekleştirebilirsiniz.
174