Sanalpazar.com, alıcı ve satıcıları buluşturan bir ‘pazar yeri’dir. Satın aldığınız ürünleri sanalpazar.com değil, sitede satış yapan satıcı üyeler tarafınıza kargolar. Satıcının ürünü kargolamak için, ürün detay sayfasında bulunan, kargo gönderim süresi bölümünde göndermeyi taahhüt ettiği kadar (1,3,5,7,10,15 iş günü) süresi bulunmaktadır. Bu süre, iş günü olduğu için hafta sonlarını ve resmi tatilleri kapsamamaktadır. Ürünün teslimat süresi hakkında kargo firması yetkilileri ile görüşebilirsiniz.

Satıcının belirttiği süre zarfında ürünü kargolamaması durumunda Size Özel >Aldıklarınız sayfanızdan işlemi iptal etme ve tek taraflı puan/yorum verme hakkınızı kullanabilirsiniz.

Size Özel >Aldıklarınız sayfanıza giriş yaparak, ilgili üründe bulunan, ‘Kargom nerede?’ linkine tıklayıp satın almış olduğunuz ürünün kargo takibini yapabilirsiniz.

Kargo takibi yapamadığınız ürünler için satıcıdan bilgi talep edebilirsiniz. Satıcıya ulaşamamanız durumunda İLETİŞİM bölümü üzerinden gerekli desteği alabilirsiniz.
Satıcının kargo bilgilerini sisteme girmesini takip eden 3 iş günü içerisinde ürüne onay vermelisiniz. Bu süre dolduktan 24 saat sonra işlem sistem tarafından otomatik onaylanır. Ürün elinize ulaşmadıysa Size Özel >Aldıklarınız sayfanızdaki ‘Ürün ulaşmadı’ butonunu kullanarak para transferini durdurabilirsiniz.

3 iş günü + 24 saat süresince onay ve bilgi vermemeniz halinde ürüne otomatik olarak sistem tarafından onay verilecek ve ürün bedeli satıcıya aktarılacaktır. Satıcıya ulaşamamanız durumunda İLETİŞİM bölümünden gerekli desteği alabilirsiniz.
Satıcının ürünü kargolamak için, ürün detay sayfasında kargo gönderim süresi bölümünde göndermeyi taahhüt ettiği kadar (1,3,5,7,10,15 iş günü) süresi bulunmaktadır. Bu süre, iş günü olduğu için hafta sonlarını ve resmi tatilleri kapsamamaktadır.

Satıcının belirttiği süre zarfında ürünü kargolamaması durumunda Size Özel >Aldıklarınız sayfanızdan işlemi iptal etme ve tek taraflı yorum/puan verme hakkınızı kullanabilirsiniz.

İşlemi iptal ettiğinizde ürün bedeli tarafınıza kesintisiz olarak iade edilecektir.

Satıcının kargo bilgilerini sisteme girmesini takip eden 3 iş günü içerisinde ürüne onay vermelisiniz. Bu süre dolduktan 24 saat sonra işlem sistem tarafından otomatik onaylanır. Ürün elinize ulaşmadıysa Size Özel >Aldıklarınız sayfanızdaki ‘Ürün ulaşmadı’ butonunu kullanarak para transferini durdurabilirsiniz.

Satıcıya ulaşamamanız durumunda İLETİŞİM bölümünden gerekli desteği alabilirsiniz.
Satın aldığınız üründe sorun yaşarsanız ürünü iade etmeden önce mutlaka satıcıdan yardım alın. Satıcıyla görüşmelerinizin sonunda ürünü iade etmeye karar verirseniz, satıcının sisteme kargo bilgilerini girmesinin ardından otomatik başlayan 3 iş günü onay süreniz dolmadan Size Özel >Aldıklarınız sayfanızdaki ‘Onaylamıyorum’ butonunu kullanarak iade/değişim sürecini başlatabilirsiniz.

Önemli: Ürünü teslim alırken, kargo görevlisinin yanında ürünün kırık, eksik ya da yanlış olup olmadığını tespit etmeniz, böyle bir durumda ürünü teslim almayarak kargo görevlisine durum/hasar tespit belgesi tutturmanız, sorunsuz bir süreç yaşatır.
İade/Değişim işlemleri, Mesafeli Satış Yönetmeliği'ne ait sözleşme kuralları çerçevesinde gerçekleşebilmektedir. İade etmek ya da değiştirmek istediğiniz ürün için satıcınız ile mesaj ve chat yoluyla irtibata geçiniz. Satıcıya ulaşamamanız durumunda İLETİŞİM bölümünden bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Tüketicinin Korunması hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’ne göre alıcılar, cayma haklarını, satın aldıkları ürünleri teslim aldıkları tarihten başlayarak 14 gün içinde sebep göstermeden ve cezai şart ödemeden kullanabilme ve cayma haklarını Kanun ve Yönetmeliğe uygun kullanmaları halinde de,"kargo ücreti ödemeden" ürünleri iade etme hakkına sahiptir. Ayrıca Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği gereğince tüketici, sözleşmenin kurulmasından ürün teslimine kadar olan süre içinde de cayma hakkını kullanabilir.
Size Özel >Aldıklarınız sayfanızdan, henüz ödemesi onaylanmamış ilgili siparişin iptali için 'Siparişi iptal et' butonunu kullanabilirsiniz.

Ürün kargoya verilmişse, ürünün size ulaşmasını beklemeniz gerekmektedir. Ürün tarafınıza ulaştıktan sonra 'Onaylıyorum' ya da 'Onaylamıyorum' butonu ile işleme yön verebilirsiniz.


Ödemenizin taksitli gerçekleştiği işlemlerde, iadeniz her ay kartınıza, taksit tutarı kadar artı bakiye olarak yansıyacaktır. Taksitli işlemlerin iadelerinde, tutarın tamamı sanalpazar.com tarafından kredi kartınızın ait olduğu bankaya tek seferde iade edilir. Bu aşamadan sonra banka, bu tutarı kredi kartınıza her ay taksit tutarı kadar yatırır. Bankanızdan konu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.
101