Ürün detay sayfasında belirttiğiniz kargo gönderim süresi (1,3,5,7,10,15 iş günü) içerisinde, ürünü kargoya teslim edip, ilgili takip numarasını 'Kargo gönder' butonu yardımıyla sisteme tanımlamalısınız. (Bu buton, alıcının ödemesi Sanalpazar.com finans departmanı tarafından onaylandığında aktif olur.)

Kargo bilgilerini sisteme girmenizi takip eden 3 iş günü içerisinde alıcı ürüne onay vermelidir. Alıcının 3 iş günü + 24 saat süresince onay vermediği işlemlerde ürüne otomatik olarak sistem tarafından onay verilecektir.

Konu ile ilgili gerekli desteği İLETİŞİM bölümünden alabilirsiniz.

Mesaj
Alıcıyla mesaj yoluyla iletişime geçmek için ürün detay ve Size Özel >Sattıklarınız sayfalarında bulunan ‘Alıcıya mesaj yaz’ linkini kullanabilir ya da alıcının üye adına tıklayarak Üye itibarı sayfasına gidebilir ve ‘Mesaj gönder’ butonuna tıklayarak mesaj gönderebilirsiniz.

Chat
Alıcı üyenin itibar sayfasında chat ikonu çıkacaktır. Bu ikona tıklayarak 'chat'i başlatırsınız. 'Chat'i başlatmak için alıcı/satıcının çevirimiçi durumunda olması gerekmektedir. Karşı taraf çevirimdışı durumundayken kendisine ancak mesaj yoluyla ulaşabilirsiniz.

Türkiye e-ticaretinde bir ilk olan bu uygulama ile artık, alıcılar ürün ile ilgili almak istedikleri bilgileri satıcılardan anında alabilecektir.

Chat sistemi hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.

Tüketicinin Korunması hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’ne göre alıcılar, cayma haklarını, satın aldıkları ürünleri teslim aldıkları tarihten başlayarak 14 gün içinde sebep göstermeden ve cezai şart ödemeden kullanabilme ve cayma haklarını Kanun ve Yönetmeliğe uygun kullanmaları halinde de,"kargo ücreti ödemeden" ürünleri iade etme hakkına sahiptir. 
Size Özel>Sattıklarınız sayfasında bulunan, ödeme onayı verilmiş bütün siparişlerinizi tarih aralığı vererek, XML ya da Excel dosyası olarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz.
Size Özel>Sattıklarınız sayfasında bulunan siparişlerinize ait kargo bilgisi girişi, ve yorum/puan verme işlemlerinizi tek ekran üzerinden yapabilmenizi sağlar.
1
174