Sanalpazar.com'da onay verilen işlemin para transferi 7 iş günü sonra yapılmaktadır. Bu transferlerde uygulanan komisyon oranı, kargo takibi yapılan işlemlerde %5+KDV, kargo takibi yapılamayan işlemlerde %7+KDV'dir.

Express Ödeme işleminin yapılabilmesi için, işlemin saat 14:30'dan önce yapılması ve Sanalpazar.com kontrollerinden geçmiş olması gerekmektedir. 14:30'dan önce yapılan işlemlerde para transferiniz aynı gün içerisinde yapılmaktadır.

Saat 14:30'dan sonra yapılan işlemlerin ödemesi Sanalpazar.com kontrollerinden geçtikten sonra ertesi iş günü yapılmaktadır.

Express Ödeme işlemlerinde komisyon bedeli %10+KDV olarak uygulanmaktadır.

Detaylar için tıklayın.
CepBekçisi, sanalpazar.com'un güvenli alışveriş sistemidir. Bu sistem ile satıcı da alıcı da korunur.

  • Alıcı ürünün ödemesini yapar.
  • Ödeme Sanalpazar.com 'Havuz Hesabı'na yatar.
  • Ürün alıcıya ulaştığında, test edip sorunsuz olduğundan emin olur.
  • Paranın satıcıya geçmesi için işleme onay verir.
  • Alıcı onayını takiben para satıcıya aktarılır. (Bazı durumlarda, ürün bedeli satıcı hesabına aktarılmadan önce sanalpazar.com olarak, ödemeyi yapan kart sahiplerine ulaşabilir ve ürün teslimatıyla ilgili bilgi talep ederek işleme yön verebiliriz.)
  • Eğer üründe problem varsa alıcı ürünü iade edebilir. Satıcı iade edilen ürünü onayladığında para alıcıya aktarılır.

CepBekçisi sayfamızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.
Alıcıların ürünü teslim alıp onay vermelerinin ardından , herhangi bir sorun tespit edilmemesi durumunda alıcının onayının ardından 7 iş günü sonra ürün bedeli, satıcının sistemde tanımlı olan banka hesabına aktarılacaktır. Sanalpazar.com tarafından dönemsel ve bazı kategorilere özel olarak transfer süresi bakımından farklı düzenlemeler yapılabilir.

Hafta sonları ve resmi tatil günleri iş günü sayılmamaktadır.

Ürünü satın alan üye, taksitli ödeme yapmış olsa dahi, ürün bedeli size Sanalpazar.com tarafından peşin olarak aktarılmaktadır.

Satışını yaptığınız ürünün kargo takip bilgileri sisteme girilmeden, alıcının ürüne onay verebilmesi mümkün değildir. Bu nedenle ürünü kargoladığınızda Size Özel >Sattıklarınız sayfanızda yer alan ‘Kargo Gönder’ butonunu kullanarak sisteme kargo takip bilgilerini girmeniz gerekmektedir. Kargo takip bilgilerinin girilmesinin ardından, alıcı ürünü teslim aldığında onayını verebilecek ve işlem başarılı bir şekilde tamamlanacaktır. Sanalpazar.com, başarı ile tamamlanan alışverişlerden, ürün bedeli satıcıya aktarılırken hizmet bedeli almaktadır.

Ürün bedelinin aktarılabilmesi için satıcıların Üyelik Doğrulama işlemini yapması ve Size Özel >Hesabınız >Banka Hesaplarınız bölümünden, sisteme kendilerine ait bir banka hesabı tanımlamaları gerekmektedir.

Ürününüze yapılan ödemenin, finans departmanı tarafından işleme alınması için, sisteme banka hesap bilgilerinizi tanımlamanız gerekmektedir. Bu işlemi Size Özel>Hesabınız>Banka Hesaplarınız bölümünden yapabilirsiniz. Para transferinin başarılı bir şekilde gerçekleşebilmesi için sisteme tanımladığınız IBAN numarasının doğruluğundan emin olunuz.

Hizmet bedeli oranlarımız ile ilgili değişikliğin 100 TL’lik fiyatla satılan bir ürün üzerinden örneklendiği hesaplama aşağıdadır.

Ürün Satış Fiyatı

Sanalpazar.com Hizmet Bedeli

Hizmet Bedeli K.D.V.'si

Toplam Kesinti

Size Aktarılacak Tutar

100 TL

5,00 TL

0,90 TL

5,90 TL

94,10 TL


Kargo takibi yapılamayan işlemlerde ise uygulama aşağıdaki şekildedir.

Ürün Satış Fiyatı

Sanalpazar.com Hizmet Bedeli

Hizmet Bedeli K.D.V.'si

Toplam Kesinti

Size Aktarılacak Tutar

100 TL

7,00 TL

1,26 TL

8,26 TL

91,74 TLExpress Ödeme Hizmet bedeli oranlarımız ile ilgili değişikliğin 100 TL’lik fiyatla satılan bir ürün üzerinden örneklendiği hesaplama aşağıdadır.

Ürün Satış Fiyatı

Sanalpazar.com Hizmet Bedeli

Hizmet Bedeli K.D.V.'si

Toplam Kesinti

Size Aktarılacak Tutar

100 TL

10,00 TL

1,80 TL

11,80 TL

88,20 TL


Ayrıca Size Özel>Sattıklarınız bölümünde bulunan 'Hesap Makinesi'ni de kullanabilirsiniz.
Sanalpazar.com'da gerçekleştirdiğiniz bütün satış işlemlerine ait para transferleri, sisteme tanımlamış olduğunuz banka hesabınıza aktarılmaktadır. Cüzdan'ınız yalnızca, Sanalpazar.com’un düzenlediği kampanyalardan kazandığınız SanalPara’ların yüklendiği, harcandığı bölümdür.

Ödemeniz çeşitli güvenlik gerekçeleriyle Sanalpazar.com tarafından beklemeye alınabilmektedir. Para transferi ile ilgili detaylar için İLETİŞİM bölümünden destek alabilirsiniz.

Size Özel>Hesabınız>Banka Hesaplarınız bölümünden hesap bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz. Ancak para transferi bekleyen bir işleminiz varsa güncelleme yapılamamaktadır. Bu durumdaki talepleriniz için İLETİŞİM bölümünden sanalpazar.com'a ulaşabilirsiniz.
1
101